We willen graag samen zorgen voor een goede start en een schooljaar waarin leerlingen zoveel mogelijk aanwezig zijn en optimaal kunnen deelnemen aan de lessen.
Daarom brengen we de belangrijkste afspraken onder de aandacht.
🤒 Ziek? Wanneer een leerling ziek is en niet naar school kan komen, moet dit iedere dag opnieuw voorafgaand aan de eerste les worden gemeld.
Ziekmelden kan:
- telefonisch 073-6219068
- via de verzuimmail verzuim@sgdb.nl
- via Magisterapp.
Een ziekmelding die pas na de start van de les wordt doorgegeven, kan ertoe leiden dat de afwezigheid als ongeoorloofd verzuim wordt geregistreerd.
📄 Verlof aanvragen? Heeft een leerling verlof nodig tijdens schooltijd, ook voor een bezoek aan de arts, tandarts, orthodontist etc. Dan moet dit vooraf worden aangevraagd
Hiervoor gebruiken ouders/verzorgers het formulier ‘Melding afwezigheid leerling’. Of “Verzoek om verlof” of “Verzoek om verlof voor LOB activiteit". Deze formulieren zijn te vinden:
Wacht niet tot de dag zelf met het melden van afwezigheid. Een verlofaanvraag moet vooraf worden ingediend en goedgekeurd.
🤢 Word je ziek tijdens schooltijd? Dan moet dit altijd eerst op school worden gemeld voordat de leerling naar huis gaat.
- Dinsdag, woensdag en donderdag: melden bij de aanwezigheidscoördinator in lokaal 2.04.
- Maandag en vrijdag: melden bij de receptie. Op deze manier weten we dat de leerling naar huis gaat en ouders worden gebeld, zodra een leerling naar huis gaat.
⏰ Te laat? Komt een leerling te laat op school, dan wordt dit geregistreerd.
Een leerling die te laat is gekomen, meldt zich de volgende schooldag om 08.00 uur bij de receptie.
Op deze manier maken we leerlingen bewust van het belang van op tijd komen en voorkomen we dat te laat komen een terugkerend probleem wordt.
Wanneer iedereen zich aan deze afspraken houdt, kunnen we veel onnodig en ongeoorloofd verzuim voorkomen.
En als er toch ongeoorloofd verzuim is?
Wanneer er toch sprake is van ongeoorloofde afwezigheid, dienen deze uren te worden weggewerkt in de reparatieklas het 8e en 9e uur op maandag en woensdag in lokaal 214/213 of op een roostervrije dag.
Je kan ook zelf een afspraak maken om de uren weg tew erken op dinsdag, woensdag en donderdag met de aanwezigheidscoördinator in lokaal 2.04. Let op: één lesuur ongeoorloofd gemist betekent twee lesuren terugkomen.
Het is belangrijk dat leerlingen hun aanwezigheid serieus nemen en de afspraken rondom verzuim goed naleven.
Samen zorgen voor een goede aanwezigheid.