Bij omstandigheden (bijv. serieuze blessures) waardoor deelname aan de lessen Lichamelijke Opvoeding (L.O.) niet mogelijk is, gelden de volgende afspraken:
Voor klas 1-4
Eenmalig/kortdurend
Leerlingen die een keer niet mee kunnen doen met de les L.O. brengen een briefje van ouders/verzorgers mee naar de les L.O. Ze brengen wel hun gymspullen mee en zijn gewoon in de les. Ze krijgen regeltaken of een vervangende opdracht, of helpen andere leerlingen. Je hoeft hierover niet te mailen of te bellen naar de receptie.
Langdurend
Heeft een kind een langdurige blessure, dan kan er met een (medische) onderbouwing een tijdelijke vrijstelling aangevraagd worden bij de teamleider. De teamleider overlegt hierover met de betreffende docent L.O.
Wordt de vrijstelling verleend, dan hoeft de leerling voor een vast te stellen periode niet in de les L.O. aanwezig te zijn. De leerling is tijdens de les L.O. wel op school. Hij/zij meldt zich aan begin en eind van de les L.O. bij de vakdocent en werkt tijdens deze uren in de mediatheek. De docent L.O. kan de leerling een vervangende opdracht geven.
Voor klas 5 en 6 (LO als onderdeel van SE)
In klas 5 krijgen de leerlingen een beoordeling voor drie PO's (volleybal, demo & basketbal). Daarnaast krijgen de leerlingen een beoordeling voor drie fitnessopdrachten en worden de leerlingen beoordeeld voor het organiseren en begeleiden van de sportdag. Al deze onderdelen zullen beoordeeld worden met O/V/G. Deze praktische opdrachten en handelingsdelen moeten minimaal met een V afgesloten worden conform het pta klas 5.Een leerling kan pas van klas 5 naar klas 6 bevorderd worden als hij heeft voldaan aan de opdrachten, en conform het examenreglement kan een leerling ook niet eerder deelnemen aan het eindexamen dan als aan de handelingsdelen is voldaan. Wanneer een leerling niet kan deelnemen aan een onderdeel wordt er in overleg met de docent een vervangende opdracht gemaakt.
Als een leerling door een lichamelijk handicap niet mee kan doen met de gymlessen kan hij in zeer uitzonderlijke gevallen een ontheffing krijgen voor het vak lichamelijke opvoeding. De leerling hoeft geen vervangend vak te volgen. De school beslist over de ontheffing en meldt de ontheffing aan de Inspectie van het Onderwijs.
Klas 6
In klas 6 krijgen de leerlingen sportoriëntatie. De leerling dient iedere week aanwezig te zijn en actief deel te nemen. Aan het eind van iedere periode komt er een inhaalles voor iedereen die een les gemist heeft. Heeft een leerling meerdere lessen gemist, dan krijgt hij/zij naast een inhaalles ook een vervangende opdracht.
Leerlingen met een kortstondige blessure dienen aanwezig te zijn bij de les en maken hier vervolgens een lesverslag van. Het onderdeel Sportoriëntatie (onderdeel 706 in het pta) moet minimaal met een V afgesloten worden. Indien hier niet aan voldaan wordt, kan een leerling niet deelnemen aan het eindexamen.